Weekend (nie tylko) motoryzacyjnych atrakcji!

    Napisany przez prezes 2013-05-22 20:01:58 CEST

Automobilklub Chełmski zaprasza w najbliższy weekend 25-26 maja na atrakcyjne imprezy współfinansowane przez Fundację Cemex "Budujemy Przyszłość".

Moto Show, parada motocyklistów i wiele innych !

Parada motocyklistów
W sobotę 25 maja o godz. 18.00 przy miejskiej hali sportowej na ul. Granicznej rozpocznie się impreza dla motocyklistów. Instruktorzy z Ośrodka Szkolenia Kierowców COOL podadza zasady bezpiecznego korzystania z dróg, zaprezentują zasady nowego egzaminu na motocyklowe prawa jazdy oraz przeprowadzą próbne egzaminy. Będzie konkurs na najwolniejszą jazdę motocyklem w parach i kilka innych atrakcji.O godz. 19.00 w asyście chełmskich policjantów rozpocznie się motocyklowa parada ulicami miasta. Po przejeździe głównymi ulicami miasta motocykliści zaparkują na pl. Łuczkowskiego, gdzie w godz. 19.15-19.45 odbędzie się prezentacja maszyn i wybór najciekawszych motocykli. Następnie odbędzie się druga część parady, która zakończy się na nowym parkingu przy ul. Batorego. Stamtąd uczestnicy zostaną zaproszeni do DeCaffencji na spotkanie Chełmskiego Klubu Podróżników. Tematem spotkania będzie pięciotygodniowa wyprawa po Stanach Zjednoczonych, którą w ubiegłym roku odbyła grupa chełmskich i lubelskich motocyklistów.

Muzyczny Chełm Motor Show też dla dzieci
W niedzielę 26 maja o godz. 10.00 na deptaku przy ul. Lwowskiej rozpocznie się już 14. edycja tradycyjnej wiosennej imprezy motoryzacyjnej. Podczas imprezy zaprezentowane zostaną samochody oferowane przez lubelskich dealerów oraz przedstawiona będzie oferta firm związanych z motoryzacją. Odbędzie się wiele ciekawych konkursów z atrakcyjnymi nagrodami m.in. szybkiej wymiany koła w samochodzie oraz przeciągania "elki". Będzie występ kapeli podwórkowej, wiele konkursów promujących bezpieczeństwo ruchu drogowego, kursy pierwszej pomocy, pokaz sprzętu policyjnego i strażackiego oraz kilka innych atrakcji. Z pewnością pełne ręce roboty będą mieli policjanci znakujący rowery. Biorąc pod uwagę zbliżający się Dzień Dziecka organizatorzy zrobią ukłon w stronę naszych milusińskich. Będzie wielki dmuchany zamek, zjeżdżalnia, plac zabaw, będzie można umalować twarze oraz wziąć udział w licznych zabawach i konkursach z nagrodami. Będą także jeżdżące maskotki oraz rowerowy tor przeszkód.

Warto wiedzieć także o tym, że podczas imprezy będzie można pomóc bezdomnym czworonożnym mieszkańcom Chełma poprzez zakup karmy dla psów i kotów. Do akcji pomocy czworonogom przyłączyli się również strażacy, którzy za datek do puszki będą za pomocą specjalnego wysięgnika. pokazywać panoramę Chełma z wysokości kilkunastu metrów. Potrzeby w zakresie pomocy zwierzętom są ogromne więc apelujemy o hojność dla naszych czworonożnych przyjaciół.

 

:: 6

 
 
.