Turystycznie w Święto Niepodległości

    Napisany przez prezes 2017-11-14 19:35:14 CET

Dwadzieścia dwie załogi uczciły Święto Niepodległości biorąc udział w 18. Samochodowym Rajdzie Niepodległości zorganizowanym przez nasz klub. Do pokonania miały trasę długości 76 km prowadzącą m. in. przez Zawadówkę, Pawłów, Rejowiec Fabryczny, Rejowiec, Krynicę, Krupe i Depułtycze. Nie zawsze się to zdarza, ale tym razem wszyscy dotarli na metę i nie było żadnych spóźnień. Mieliśmy sporo obaw jeśli chodzi o pogodę, ale na szczęście deszcz nie przeszkadzał w zwiedzaniu ciekawych obiektów. Na starcie uczestnicy otrzymali rogale świętomarcińskie (oryginalne, z Poznania), a po mecie czekał gulasz z gęsiny. Meta dla wielu załóg tradycyjnie miała już miejsce po zmroku...

... Zwycięzcami rajdu została załoga Marcin Grzywna-Dominika Grzywna (23,0 pkt., Automobilklub Chełmski, volvo). Kierowca tej załogi po raz kolejny zrobił sobie fajny prezent imieninowy. Drugie miejsce zajęli Michała Kawka i Justyna Kawka wspomagani przez córkę Karolinkę (31,4, AKCh, mercedes), a trzecie Marcin Rogulski i Agnieszka Sakowicz (34,4, Automobilklub Bialskopodlaski, volvo). Czyżby podróżowanie samochodami szwedzkiej marki gwarantowało sukces?? smile.gif Warto też zaznaczyć, że te trzy załogi wypełniły ostatni test turystyczny "na zero".

W klasyfikacji debiutantów zwyciężyli Justyna Kozłowska i Michał Kuźnia (50,5, megane) przed Mariuszem Szodą i Joanną Małek (81,9, AKCh, rover) oraz Szymonem Jaroszyńskim i Sandrą Górniak (92,5, mercedes).

Wśród załóg jadących samochodami mającymi ponad 25 lat najlepsi okazali się Arkadiusz Moryc i Jolanta Moryc (73,1, Automobilklub Lubelski, mercedes W123), którzy również startowali po raz pierwszy w rajdzie turystycznym.

W klasyfikacji Rajdu Oldboyów (tradycyjna impreza w której biorą udział załogi zaproszone przez Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego) najlepszą trójkę utworzyły załogi Michał i Justyna Kawka, Bartek i Michał Parafiniuk (71,0, Automobilklub Bialskopodlaski, migane) oraz Dariusz Chodkowski i Janusz Skrzypek (71,2, Klub Motorowy Pionier, peugeot).

Zakończenie imprezy odbyło się w kawiarni artystycznej Decaffencja, a puchary i nagrody wręczał prezes Zarządu Okręgowego PZM w Lublinie Waldemar Czerniak.

Sponsorami rajdu byli: Województwo Lubelskie, Miasto Chełm i firma SUNgraf, a partnerem logistycznym Stowarzyszenie WeRwA. Zdjęcia z imprezy na profilu Automobilklubu Chełmskiego na Facebooku.

 

WYNIKI IMPREZY - klik

 

  

:: 0

 
 
.